Komu je SportAnalytik určený?
SportAnalytik je určený pre rodičov všetkých detí od 5 do 15tich rokov, ktorí im chcú vybrať taký šport, pre ktorý majú prirodzený talent. Cieľom tohto programu nie je vyberať talentovaných jedincov pre profesionálnu úroveň, ale pomáhať každému malému dieťaťu, aby sa šport stal príjemnou súčasťou jeho života. Voľbou toho správneho športu tak dávajú rodičia svojim deťom vklad, ktorý im bude celoživotne prinášať radosť a úžitok.
 
S čím dokáže SportAnalytik pomôcť?
SportAnalytik dokáže odporúčať športy, pre ktoré má Vaše dieťa vrodený talent. Okrem výberu vhodných športov je súčasťou programu aj odovzdanie kontaktov na kluby v okolí bydliska daného dieťaťa. Od toho je už len krôčik k registrácii a k celoživotnému spojeniu so športom.
 
Prečo je výber správneho športu dôležitý?
Preukázalo sa, že deti sa správne zvoleným športom venujú s väčšou radosťou, nadšením a intenzitou. Športy, pre ktoré majú fyzické aj mentálne predpoklady (dispozície), podporujú ich sociálny aj fyzický rozvoj a poskytujú pozitívne dopady na ich psychiku aj zdravie. Nie je nič horšieho než nevhodne zvolený šport, ku ktorému je dieťa tlačené vplyvom svojho okolia. Naopak, nadšený syn alebo dcéra, ktorí sa tešia na každý tréning, sú potešením pre každého rodiča.
 
Ako SportAnalytik vznikol?
SportAnalytik je založený na programe SportFit, ktorý vznikol v Kanade za podpory kanadskej vlády a provincie Britská Kolumbia pri príležitosti konania Olympijských hier vo Vancouveri v roku 2010. Cieľom tejto aktivity je podporiť rozvoj športu v Kanade a zapojiť deti do zábavných a nesúťažných fyzických aktivít. Program vzbudil obrovský ohlas a odporúčal vhodné športy viac ako 100 000 deťom. Princíp a metodika programu sú vyvinuté v spolupráci so športovými fyziológmi, národnými športovými asociáciami a organizáciou Sport Canada a sú chránené ochrannou známkou. Viac sa dozviete v sekcii „Ako to funguje?“.
 
Aké ciele má SportAnalytik v SR?
Dúfame, že odporúčania SportAnalytiku prinesú slovenským deťom, rodičom a vôbec celej slovenskej spoločnosti, viac nadšenia a radosti zo športu. Každé dieťa, ktoré sa vďaka výsledkom SportAnalytiku bude venovať športu s väčším zápalom, je pre nás úspechom a odmenou.

Sport Analytik děti