Čo je to Sport Analytik?


SportAnalytik je program určený deťom vo veku 5 - 15 rokov, ktorý formou jednoduchého testu rozozná ich športové predpoklady a odporučí im ten pravý šport.
 
Na úvodnom športovom dni najprv pomocou ôsmich disciplín odhalíme fyzické dispozície detí, ako je rýchlosť, obratnosť, výbušnosť, alebo vytrvalosť.
 
Zistené výkony vyhodnocujeme individuálne pre každé dieťa a potom ich porovnávame s nárokmi jednotlivých športov.

Výsledkom je identifikácia športového talentu každého dieťaťa a na mieru zostavené odporúčania vhodných športov (vrátane kontaktov na oddiely v okolí).
 
Táto metóda bola vyvinutá v Kanade pred OH vo Vancouveri, overená bola na viac ako 100 000 testovaných deťoch a vyprofilovaná v spolupráci s Fakultou telesnej výchovy a športu UK CZ. Know-how SportAnalytika teraz využíva napríklad Český Olympijský Výbor pre celonárodný program Sazka - Olympijský viacboj.

Poslaním SportAnalytika nie je selektovať profesionálnych športovcov, ale prinášať každému dieťaťu radosť z objaveného športového nadania.

Romantáta Andrejky a NatálkyNebyl to žádný testovací dril, ale cvičení prokládané zábavou a hrou. Holky si to užily a ptaly se, kdy zas půjdou příště :) Vlastamaminka KájiZajímalo mě, jak je na tom Kája v porovnání s vrstevníky a k jakým sportům je předurčená. Výsledky potvrdily můj odhad a moc mě potěšily. Natálka5 letBylo to boží. Hlavně ten běh na konci, jak všichni tleskali.. Kája11 letDíky tancování a dalším sportovním aktivitám jsem v dobré kondici, což výsledky potvrdily. Zároveň mi ale ukázaly, v čem bych se měla zlepšit..
Sport Analytik reference
Romantáta Andrejky a NatálkyNebyl to žádný testovací dril, ale cvičení prokládané zábavou a hrou. Holky si to užily a ptaly se, kdy zas půjdou příště :) Vlastamaminka KájiZajímalo mě, jak je na tom Kája v porovnání s vrstevníky a k jakým sportům je předurčená. Výsledky potvrdily můj odhad a moc mě potěšily. Natálka5 letBylo to boží. Hlavně ten běh na konci, jak všichni tleskali.. Kája11 letDíky tancování a dalším sportovním aktivitám jsem v dobré kondici, což výsledky potvrdily. Zároveň mi ale ukázaly, v čem bych se měla zlepšit.. doc. Tomáš Perič, Ph.D.docent kinantropologie FTVS, autor knihy "Výběr sportovních talentů"„Problematike výberu talentov sa venujem 25 rokov a ŠportAnalytik je sympatický projekt pre širokú verejnosť, ktorý pri identifikácii talentu vychádza z odborného prístupu.“
Športový deň

(verejná akcia, zameraná na individuálne odporúčanie vhodných športov pre všetky deti)

TESTOVANIA
1

Fyzický test

Odhalenie fyzických dispozícií vášho dieťaťa sa uskutoční pomocou 8 aktivít. Každá z aktivít testuje inú fyzickú schopnosť. Testovanie sa deje zábavnou a hravou formou v kolektíve ostatných detí.

 1. 30 m šprint (rýchlosť)

 2. stoj na jednej nohe (rovnováha)

 3. skok do výšky (výbušnosť)

 4. sedy - ľahy (silová vytrvalosť)

 5. člnkový beh (obratnosť)

 6. hlboký predklon (pružnosť)

 7. hod basketbalovou loptou (sila)

 8. 800 m beh (aerobná vytrvalosť)

2 úrovne VYHODNOTENIA
2
Talent Report

Základný Talent Report

Talent Report Vám povie, aké fyzické schopnosti sú silnou a slabou stránkou Vášho dieťaťa vďaka porovnaniu s tisícovkami vrstovníkov rovnakého pohlavia a veku. Talent Report obsahuje:

 1. Výsledky 8-mich disciplín s uvedením testovaných schopností
 2. Porovnanie s vrstovníkmi (formou vyhodnotenia percentilu populácie, v ktorom sa Vaše dieťa nachádza)
 3. Identifikáciu silných stránok Vášho dieťaťa
 4. Tréningové odporúčania pre zlepšenie slabších stránok

Základný Šport Report

3
Sport Report
Najdôležitejšou časťou programu je odporúčanie vhodných športov, ktoré Vám dodá tie najcennejšie informácie. Športy sú vyberané na základe algoritmu, ktorý zohľadňuje všetky tri predchádzajúce kroky. Šport Report obsahuje:

 1. Poradie TOP 5 bežných a alternatívnych športov pre Vaše dieťa
 2. Kontakty na najbližšie oddiely, podľa miesta Vášho bydliska
 3. Vyhodnotenie vhodnosti dvoch Vami zvolených športov